Plaukų slinkimo gydymas

Plaukai – odos priedai. Jie yra 3-ų rūšių: ilgi plaukai, pūkai ir šeriai. Plaukų struktūros pakeisti negalima, ji paveldima. Plauko šaknis yra giliai epidermyje – plauko folikule. Jame nuolat dauginasi plauko ląstelės, ir taip nuolat plaukas auga.

Plaukuotoje galvos dalyje yra apie 100 000–150 000 plaukų.
Plaukai vidutiniškai gyvena 5–7 metus. Kiekvienam plauko folikului būdinga augimo arba anageno ir ramybės, arba telogeno fazių kaita. Paprastai apie 85 proc. yra anageno fazės, 14 proc. telogeno fazės. Labiausiai pažeidžiami anageno fazės plaukas ir jo folikulas.
Kodėl pradeda slinkti plaukai?
Plaukai slenka dėl daugelio priežasčių: išorinių (dažų poveikio, temperatūrų svyravimų), vidinių ( po įvairių ligų, stresų, po gimdymo, nuo vaistų). Plaukų slinkimui įtaką daro sezoniškumas (pavasarį slenka dažniau). Plaukai jautriai reaguoja į skydliaukės, medžiagų apykaitos sutrikimus, anemiją. Jų augimą sutrikdo kai kurios odos ligos (psoriazė, raudonoji vilkligė, seborėja, grybelinės ligos). Padidėjęs riebalų liaukų sekreto išsiskyrimas galvos odoje (seborėja) užkemša poras, plaukas gauna mažiau deguonies, reikalingų medžiagų, todėl žūsta.
Esant aktyviai hormonų androgenų veiklai, plaukų slinkimas užprogramuotas genetiškai. Tai vadinama androgeniniu nuplikimu. Ši patologija sudaro apie 95 proc. visų vyrų nuplikimų.
Per dieną natūraliai gali iškristi 50–100 plaukų. Tačiau kartais išslinkusiųjų vietoje atauga silpnesni ir plonesni.Tai gali atsitikti dėl plauko svogūnėlio pokyčių.

Kaip stabdyti plaukų slinkimą?
Plaukų svogūnėlių atsistatymą skatina lokalios ir bendrai organizmą veikiančios priemonės.

Mezoterapija – tai veiksminga procedūra plaukų slinkimui gydyti, nes tiesiogiai į probleminę zoną suleidžiami veikliųjų medžiagų, skatinančių plauko svogūnėlio atsistatymą, kokteiliai.
Procedūrų kiekis priklauso nuo konkrečios problemos (paprastai 4–10).

Tik konsultacijos metu įvertinus Jūsų sveikatos būklę, gyvenseną, lūkesčius, gydytojas rekomenduos tinkamiausią gydymą konkrečiu atveju.

© UAB „Klaipėdos estetinės ir lazerinės medicinos centras“ 2019

J. Zembrickio g. 6, Klaipėda

Tel. +37046210099, +37068212222

Klinikos darbo laikas: I-V  8:00 – 19:00 val.
Būtinoji pagalba I-VII nuo 00:00 - 24:00 val.

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Mūsų interneto tinklapis patalpina slapukus jūsų naršyklėje ar įrenginyje tada, jei tokia funkcija yra aktyvuota jūsų naršyklės nustatymuose. Mes naudojame šiuos slapukus siekdami pagerinti šios svetainės funkcionalumą, analizės ir interesais paremtos reklamos tikslais. Toliau naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu.