Aknė

Aknė yra labai dažna odos problema, su kuria susiduria apie 85 procentai gyventojų.

Brendimo metu ir mergaitėms, ir berniukams padidėja vyriškų lytinių hormonų (androgenų) gamyba, tada labiau stimuliuojamos riebalinės liaukos. Didėja odos riebalų gamyba, siaurėja riebalų liaukų latakėliai, trinka riebalų išsiskyrimas iš liaukų
Spuogus paprastai sukelia propionebacterium acnes – bakterija, mintanti odos riebalais. Šios bakterijos išskiria riebiąsias rūgštis ir kitas medžiagas, sukeliančias riebalų liaukų uždegimą.

Aknė gali būti įvairaus sunkumo formų. Tai priklauso nuo sergančiojo odos priežiūros, imuninės sistemos, prevencijos, gydymo ir kitų veiksnių. Stresas, vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai gali pabloginti ligos eigą. Ligai progresuojant, susiformuoja uždegiminiai aknės bėrimai-pūlinukai, skausmingi raudoni mazgeliai ar didesni pūlingi infiltratai-cistos.

Gydymas
Gydymas individualus, reikalaujantis nuolatinės gydytojo priežiūros, nes gydymo schema parenkama pagal ligos sunkumą.

Aknė gydoma:
1. vaistiniais preparatais:
• Antibiotikais – paūmėjimų metu
• Geriamaisiais sintetiniais retinoidais, mažinančiais riebalinių liaukų sekreciją
• Hormoninėmis kontraceptinėmis tabletėmis
Gydymas vaistais vidutiniškai trunka apie 2–3 mėnesius, kartais ir ilgiau.

2. lazeriu ar intensyvia pulsine šviesa (IPŠ). Tai vienas naujausių gydymo metodų.
Gydymo esmė – sunaikinti aknę sukeliančias bakterijas, pakeisti imuninį atsaką į jas ir paveikti šalia uždegimo sukelto pažeidimo esančias kraujagysles.
Aknę sukeliančios bakterijos gamina ir kaupia porfirinus, sugeriančius lazerio ar IPŠ energiją. Šiuo atveju skatinamas reaktyvių laisvųjų radikalų, naikinančių bakterijas, susidarymas. Gydymo esmė – sumažinamas riebalinės liaukos dydis, sumažėja riebalų išsiskyrimas.

© UAB „Klaipėdos estetinės ir lazerinės medicinos centras“ 2019

J. Zembrickio g. 6, Klaipėda

Tel. +37046210099, +37068212222

Klinikos darbo laikas: I-V  8:00 – 19:00 val.
Būtinoji pagalba I-VII nuo 00:00 - 24:00 val.

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Mūsų interneto tinklapis patalpina slapukus jūsų naršyklėje ar įrenginyje tada, jei tokia funkcija yra aktyvuota jūsų naršyklės nustatymuose. Mes naudojame šiuos slapukus siekdami pagerinti šios svetainės funkcionalumą, analizės ir interesais paremtos reklamos tikslais. Toliau naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu.